cyberbezpieczeństwoKompetencje cyfrowemłodzież

Dzień Bezpiecznego Internetu. Łódzkie 2019

 

Za nami obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, do których Województwo Łódzkie dołączyło się w tym roku po raz pierwszy. Konferencja odbyła się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w Łodzi przy al. Piłsudskiego 8.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie całe wydarzenie było streamingowane, dzięki czemu za pomocą udostępnionego linku możliwe było uczestnictwo online, co pozwoliło na wysłuchanie transmisji na żywo przez większą liczbę osób oraz umożliwiło zadawanie pytań podczas debaty za pomocą czatu.

Wydarzenie miało charakter konferencji z aktywnym udziałem dzieci, młodzieży i nauczycieli z województwa łódzkiego (debata). Do współpracy zaproszono Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi – Wydział do Walki z Cyberprzestępczością oraz Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego S.A.

Internet to potężne narzędzie oferujące ogromne możliwości uczenia się, podnoszenia umiejętności i nabywania nowych umiejętności i wiedzy. Jednak z możliwościami tymi wiąże się ryzyko. W trakcie wydarzenia poruszano tematy z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Omówiono bieżące zagrożenia takie jak: flame’ing, trolling, sexting, grooming, scam, patostreaming, toksyczne grupy, socjotechniki wykorzystywane przez potencjalnych przestępców oraz wiele innych. Podczas debaty nastąpiła wymiana informacji i doświadczeń w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Młodzi uczestnicy zwrócili szczególną uwagę na problem hejtu.

Dnia 5/02/2019 Dzień Bezpiecznego Interentu obchodzono w ponad 140 krajach na całym świecie, w tym między innymi Stany Zjednoczone, Kuba, Republika Kongo, Peru, Kazachstan.

AGENDA

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Materiały z wydarzenia

DBI.Łódzkie2019

Internet Zagrożenie czy korzysci


Obejrzyj wydarze
nie

 

Media o wydarzeniu

TVP3

TV TOYA

Radio Łódź

EVENSI