Kompetencje cyfroweSeniorzySzkoleniaUcyfrowieni

Ucyfrowieni – pierwsza grupa w nowym roku

Warsztaty z obsługi komputera ruszyły! 6 lutego br. rozpoczęły się zajęcia dla pierwszej grupy na poziomie podstawowym. Zebranych powitali Pan Robert Baryła – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego wraz z Panem Krzysztofem Stefaniakiem – Zastępcą Dyrektora Departamentu Cyfryzacji, życząc uczestnikom sukcesów w podnoszeniu umiejętności cyfrowych.

Ucyfrowieni rozpoczęli naukę od ćwiczeń interaktywnych, umożliwiających sprawne posługiwanie się myszką i klawiaturą. Następnym zadaniem było napisanie listu do bliskiej osoby. Kursanci poznali podstawowe elementy programu Word – możliwości edytowania i formatowania tekstu oraz zapisania go na komputerze.

Drugie spotkanie odbyło się 13 lutego br.  Po podsumowaniu i przypomnieniu pierwszych zajęć, uczestnicy warsztatów rozpoczęli pracę od poznania prawidłowej obsługi pamięci USB. Nauczyli się wyszukiwać swoje urządzenie wśród innych dysków, przenosić na nie dokumenty oraz w bezpieczny sposób odłączać nośniki od komputera.

Kolejnym krokiem była nauka korzystania z Internetu, z przeglądarek i wyszukiwarek. Ucyfrowieni zdobywali umiejętności poprzez samodzielnie sprawdzanie informacji na wybrane tematy. Po krótkim wprowadzeniu w tematykę Internetu, wszyscy założyli konta e-mailowe i wymieniali między sobą wiadomości.

Trzecie zajęcia, 20 lutego 2019 roku Ucyfrowieni rozpoczęli od zalogowania się na konta pocztowe – przypomnieli sobie, jak wysyłać wiadomości,  dodawać załączniki oraz jak zmienić hasło potrzebne do zalogowania.

W dalszej części spotkania uczestnicy poznali ciekawe aplikacje Google, takie jak: Tłumacz, Gooogle Maps, Grafika, czy You Tube. Dzięki tym serwisom Ucyfrowieni szybko znaleźli odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a także sprawdzili aktualne wiadomości z kraju i ze świata.

Na koniec spotkania wszyscy z przyjemnością udali się w wirtualną podróż. Od wyznaczenia trasy na mapie, poprzez sprawdzenie dostępnych środków transportu na stronie e-podroznik.pl.

W dniu 27 lutego 2019 roku grupa zebrała się po raz ostatni. W trakcie warsztatów Ucyfrowieni poruszyli zagadnienie cyberbezpieczeństwa i zagrożeń w sieci. O tym, jak być świadomym użytkownikiem oraz jak bezpiecznie poruszać się w Internecie opowiedział Pan Paweł Nowak, Naczelnik Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego.

W drugiej części spotkania uczestnicy poznali najpopularniejsze platformy do robienia zakupów on-line. Krok po kroku przeszli proces kupna – od rejestracji w sklepie internetowym, poprzez wybór towaru, do finalizacji zamówienia.

Na zakończenie szkolenia Pan Robert Baryła, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego wraz z Panem Krzysztofem Stefaniakiem, Zastępcą Dyrektora Departamentu Cyfryzacji wręczyli Ucyfrowionym dyplomy, życząc wszystkim sukcesów w dalszym podnoszeniu umiejętności cyfrowych.

 

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider