Menu Zamknij

Bezpieczne dane

www.przeglad-techniczny.pl


„Ucyfrowieni” dzięki warsztatom organizowanym i prowadzonym przez Urząd Marszałkowski

Relacja z pierwszych warsztatów projektu Ucyfrowieni na stornach Dziennika Łódzkiego

Czytaj całość


e-Zdrowie w województwie łódzkim

Celem serwisu zdrowie.lodzkie.pl jest dostarczenie rzetelnych informacji na temat systemu ochrony zdrowia w województwie oraz działań Samorządu Województwa Łódzkiego z zakresu polityki zdrowotnej oraz organizacji opieki medycznej w regionie.

Czytaj całość


Drugi etap ŁRST przeszedł ocenę merytoryczną (www.portalsamorzadowy.pl)

Wniosek o dofinansowanie na realizację 2 Etapu Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej (ŁRST) uzyskał pozytywną ocenę merytoryczną Komisji Konkursowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.
Czytaj całość


RSIM: rejestracja do lekarza w jednym e-okienku

Dzisiaj, kiedy chcemy znaleźć odpowiedniego lekarza, czeka nas trudna droga. Jeśli potrzebujemy np. laryngologa, najpierw musimy znaleźć ZOZ-y, w których prowadzi się obsługę laryngologiczną.

Czytaj całość


Technologie wirtualizacyjne i bezpieczna infrastruktura dla usług eZdrowia

W Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi w dniu 13 kwietnia 2012 roku została podpisana umowa
na dostawę sprzętu informatycznego w ramach projektu „in4health (Regionalne Zdrowotne Serwisy Informacyjne)”. Wartość kontraktu wyniosła ponad 560 tys. zł. Przetarg na dostawę sprzętu wygrało konsorcjum Arcus SA i Action SA.

Czytaj całość


Łódzkie: powstanie 400 km sieci w ramach projektu RSIM

Regionalny System Informacji Medycznej (RSIM) wchodzi w kolejny etap realizacji, który obejmuje budowę sieci teleinformatycznej, instalację urządzeń aktywnych oraz budowę infrastruktury telekomunikacyjnej z wykorzystaniem central do obsługi telefonii VoIP.

Czytaj w Dzienniku Internautów

Czytaj w telemedicus.pl


Kampania informacyjna „Jesteś w centrum uwagi” (www.epr.pl)

W październiku rozpoczęła się kampania informacyjna „Jesteś w centrum uwagi” przygotowana dla Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Czytaj całość


Projekt RSIM: Pacjenci w sieci bezpieczni

W Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi podpisana została umowa na wdrożenie systemu zapewniającego bezpieczeństwo danych osobowych pacjentów, które znajdą się w „Regionalnym Systemie Informacji Medycznej Województwa Łódzkiego (Akronim projektu: RSIM)”

Czytaj całość


Konferencja” Innowacje 2009 człowiek i technologie
(www.przedsiebiorczosc.org.pl)

W czasopiśmie „IT w administracji” znalazła się relacja z naszej konferencji „Innowacje 2009 człowiek i technologie”. Redaktor naczelny pisma, które swoim patronatem objęło nasze wydarzenie, napisał w relacji pt.”Stary człowiek też może” iż w czasie konferencji poruszona został ciekawa kwestia dostępu ludzi starszych do nowych technologii.

Czytaj całość