Menu Zamknij

Wystartowała kolejna edycja kampanii #SZANUJENIEHEJTUJE

21 lutego wystartowała kolejna edycja kampanii #SZANUJENIEHEJTUJE! Spotkanie w Zdunach zainaugurował Grzegorz Schreiber. Następnie scenę przejęli aktorzy Teatr Komedii Impro w Łodzi! Młodzież – jak zawsze podczas spektaklu improwizowanego – była zaangażowana w przebieg przedstawienia, wybierając odtwórców ról i poszukując wśród aktorów potencjalnych hejterów. Po spektaklu odbył się warsztat ze specjalistą – Psychologiem dziecięcym, Igorem Wiśniewskim.

Niesztampowa formuła spotkań, opracowana przez pracowników Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego, aktywizuje i wciąga uczestników. Młodzież chętnie zabierała głos, odpowiadała na pytania oraz opowiadała o swoich doświadczeniach związanych z hejtem. Dziękujemy Wam za dobre spotkanie!

Województwo Łódzkie wychodzi naprzeciw wyzwaniom otaczającego świata, wyciągając pomocną dłoń do mieszkańców Łódzkiego. Dlatego po raz kolejny możemy jechać w teren rozmawiać z młodzieżą o problemach, jakie jej dotyczą. Kampania #SZANUJENIEHEJTUJE jest realizowana na terenie województwa łódzkiego od 2022 roku. Do tej pory odbyła się konferencja #SZANUJENIEHEJTUJE, przeprowadziliśmy też 16 warsztatów terenowych, m.in. w: Łęczycy, Wieruszowie, Widawie, Opocznie, Bednarach, Tomaszowie Mazowieckim, Boczkach Chełmońskich, Łowiczu, Pabianicach, Sieradzu, Skierniewicach oraz Szadku, Łasku i Łodzi. SZANUJENIEHEJTUJE można znaleźć również w Internecie, TVP3 oraz w wagonach Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Niebawem kampania w dzienniku elektronicznym Librus. W roku 2024 zaplanowaliśmy 11 warsztatów terenowych oraz 3 konferencje edukacyjne.

fot: Łódzkie.pl oraz Magdalena Suchan, Barbara Sludkowska