Menu Zamknij

DBI. Łódzkie 2024 za nami

Kolejna konferencji DBI. Łódzkie już za nami. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 3000 osób, za co serdecznie dziękujemy 💖
Tematem przewodnim tegorocznej konferencji było wykorzystanie sztucznej inteligencji.
Podczas dzisiejszego wydarzenia mieliśmy okazję m.in. sprawdzić czy rozpoznamy prawdę od fałszu, czy sztuczna inteligencja może nas oszukać oraz jak łatwo można podszyć się pod cudzą tożsamość z wykorzystaniem AI. Omówiliśmy również kwestie związane z deep fake’ami (manipulacja obrazu). Innym ważnym tematem była cyfrowa dopamina. Nowe technologie zadomowiły się w naszym życiu już na dobre. Smartfonów używamy wszędzie, laptopów do pisania tekstów na bloga, telewizorów do odpoczynku. Są to urządzenia niezwykle pożyteczne i potrzebne, nie wyobrażamy sobie dzisiaj funkcjonowania bez nich. Istnieją naukowe dowody na negatywny wpływ urządzeń elektronicznych na zdrowie młodego pokolenia. Do najczęściej stwierdzonych zaburzeń należą: zwiększona agresja, trudności z koncentracją, opóźnienie funkcji poznawczych, otyłość, bezsenność, uzależnienia. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jesteśmy uzależnieni od naszych urządzeń elektronicznych. Poniżej na zdjęciach wyniki quizu dot. wykorzystania nowoczesnych technologii przez uczestników DBI. Łódzkie 2024.

To był czas pełen wiedzy, refleksji i nowych perspektyw. Dzięki Waszemu udziałowi, konferencja stała się miejscem żywej wymiany poglądów i doświadczeń, przyczyniając się do naszego wspólnego rozwoju i poszerzenia horyzontów.