Ułatwienia dostępu

Menu Zamknij

„Ucyfrowieni” znów na żywo!

5 maja, po ponad 2 latach przerwy związanej z pandemią, znów wróciliśmy do szkoleń „Ucyfrowieni” na żywo! Dziś przygodę z obsługą komputera rozpoczęła nowa grupa kursantów na poziomie podstawowym. Pracowniczki Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego w Departamencie Administracji i Społeczeństwa Informacyjnego powitały kursantki  i od razu przeszły do szkolenia!

Lista wraz z wizytówkami


Dla niektórych osób był to pierwszy kontakt z komputerem, dlatego też naukę rozpoczęli od włączenia i obsługi sprzętu. Poznali podstawowe pojęcia, takie jak kursor, pulpit i ikony. Wykonując proste ćwiczenia nabierali wprawy w posługiwaniu się myszą komputerową oraz trenowali pisanie na klawiaturze.

W drugiej części zajęć zadaniem Ucyfrowionych napisanie listu do bliskiej osoby. Dzięki temu mieli możliwość utrwalenia zasad pisania na klawiaturze, a także nauczyli się podstawowej edycji tekstu w programie MsWord.

Kursy Ucyfrowionych zostały przerwane pandemią w marcu 2020r. Teraz – w pierwszej kolejności na zajęcia zaproszono ówczesnych uczestników zapisanych na szkolenie. Ze względu na troskę o zdrowie naszych seniorów – ruszamy w grupach mniejszych o połowę, bacznie śledząc rekomendacje epidemiologiczne.