Ułatwienia dostępu

Menu Zamknij

Śmieje się na głos, ale w duszy czuje pustkę

W ramach nagrody za aktywny udział w wydarzeniu Dzień Bezpiecznego Internetu. Łódzkie 2022, zaproszono uczniów szkół z województwa łódzkiego wraz z opiekunami na spektakl Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi pt. „Kruk z Tower”. Spektakl cieszył się ogromnym uznaniem zarówno dla gry aktorskiej jak i tematu jaki porusza.

W spektaklu nastoletni Kostia po śmierci ojca żyje w konflikcie z matką, wręcz jej nienawidzi. Wolny czas spędza przed komputerem. Matka zaniepokojona jego zachowaniem postanawia przeprowadzić niecodzienny eksperyment. Tworzy fałszywe konto na Facebooku, aby nawiązać kontakt z synem i móc z nim porozmawiać. Wirtualna relacja pomiędzy Toffi a Krukiem z Tower przeradza się w szczerą rozmowę samotnych osób tęskniących za normalnością.

Dlaczego w świecie wirtualnym tak łatwo nawiązać nam kontakt i się otworzyć przed kimś obcym? Potrafimy szczerze porozmawiać z osobą, której nie znamy i nigdy na oczy nie widzieliśmy? Spektakl porusza istotne kwestie z którymi wielu z nas mogłoby się utożsamić. Żyjemy razem ale tak jakby obok siebie. Spektakl ten skłania nas do przemyśleń.