AktualnościSeniorzySzkoleniaUcyfrowieni

UCYFROWIENI w maju

W tym kwiecistym miesiącu zdobywa umiejętności cyfrowe czwarta grupa Ucyfrowionym, która w dniu 09 maja 2018 r. została serdecznie powitana przez Krzysztofa Stefaniaka – p. o. z-cy dyrektora Departamentu Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Dla prowadzących to rutyna, ale dla uczestników sprawne posługiwanie się myszką i klawiaturą to wyzwanie, zwłaszcza podczas pisania listu w edytorze tekstu. Nie było łatwo, ale udało się. Uczestnicy samodzielnie zapisali swoje listy, po czym zapisywali je na pulpicie, kopiowali do pamięci zewnętrznej, wycinali i usuwali. Nauczyli się także jak bezpiecznie wysuwać pendrive z komputera. Ostatnim zadaniem było samodzielne drukowanie napisanego listu.

Za tydzień będzie już dużo łatwiej!

Na drugich zajęciach Ucyfrowieni uczyli się korzystania z Internetu. Korzystając z przeglądarki i wyszukiwarki znajdowali interesujące ich treści. Kolejnym zadaniem uczestników warsztatów było założenie własnej skrzynki pocztowej, którą potem wykorzystywali do przesyłania i odbierania poczty pomiędzy sobą.

Na przedostatnich zajęciach Ucyfrowieni są już swobodni. Posługują się sprawniej myszką i klawiaturą, więc serwowanie w Internecie staje się prostsze. Dziewięć tajemniczych kwadracików w wyszukiwarce Google zostało oswojone. Uczestnicy już wiedzą jak na skróty przejść do map, tłumacza czy YouTube. Wyszukiwanie ulubionych filmów czy utworów muzycznych, wirtualne wycieczki, planowanie podróży, w tym rezerwacja biletów i hotelu, są o wiele łatwiejsze.

30 maja przyszło  się rozstać z czwartą grupą Ucyfrowionych, ale zanim się pożegnaliśmy pracowicie spędziliśmy czas przeznaczony na ostatnie zajęcia. Uczestnicy zdobyli umiejętność korzystania z E-podróżnika, dzięki któremu krajowa podróż może być prostsza i mniej stresująca. Zapoznali się także ze stroną MPK i sprawnie wybierali trasy przejazdu dostępnymi w mieście środkami komunikacji korzystając z rozkładów jazdy i map, sprawdzali ceny biletów i ewentualne zmiany kursów lub utrudnienia na trasach. Drugą część zajęć wypełniły zakupy w Internecie przy wykorzystaniu popularnych portali zakupowo – sprzedażowych.

Czwartą grupę Ucyfrowionych pożegnał p. Krzysztof Stefaniak – p. o. Zastępcy Dyrektora Departamentu Cyfryzacji UMWŁ. Życzył uczestnikom kontynuowania przygody z komputerem i Internetem, kładąc w swojej wypowiedzi duży nacisk na zachowanie ostrożności w sieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, po czym ustawili się do grupowego, pamiątkowego zdjęcia.

previous arrow
next arrow
Slider
Please follow and like us: