AktualnościInAirQ

Trzecie spotkanie członków Forum Jakości Środowiska

16 maja w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego odbyło się trzecie spotkanie członków Forum Jakości Środowiska.

Podczas spotkania przedstawiono najnowsze wyniki badań jakości powietrza zewnętrznego w Łodzi, przedstawione przez pana Adama Wachowca z (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska), jak również wyniki pomiarów prowadzonych w minionym sezonie grzewczym w szkołach objętych programem InAirQ, opracowane przez panią Annę Kozajdę (Instytut Medycyny Pracy).

Mimo, że w ogólnym porównaniu wyników badań, łódzkie nie przewyższa średnich wyników w pozostałych krajach (Węgry, Słowenia oraz Czechy), jednak przy bliższym oglądzie są przekroczenia norm. Przed nami dużo pracy – zarówno w edukacji i uświadamianiu grona pedagogicznego, jak również w zakresie opracowania krajowych wytycznych, które by były wskazówkami dla planowanych modernizacji i remontów w szkołach.

Spotkanie zakończył warsztat prezentujący praktyczne porady, jakie rośliny warto w szkole, domu, czy biurze mieć, by poprawić jakoś środowiska wewnętrznego.

Agenda spotkania

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider