Ucyfrowieni – grupa I na warsztatach

01 lutego 2018 r. spotkali się uczestnicy I grupy warsztatów Ucyfrowieni.

Uczestnikami warsztatów Ucyfrowieni są mieszkańcy województwa łódzkiego z pokolenia 45+ , którzy zgłosili telefonicznie chęć udziału w zajęciach komputerowych odbywających się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Wzorem ubiegłego roku uczestnictwo w warsztatach Ucyfrowieni jest bezpłatne.

Powitał ich Krzysztof Pijanowski – p. o. Dyrektora Departamentu Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego życząc im owocnej nauki w miłej atmosferze.

Podczas pierwszych zajęć uczestnicy uczyli się prawidłowo włączać i wyłączać komputer, posługiwać myszką, zapoznali się z klawiaturą, pisali listy w edytorze tekstu zapoznając się jednocześnie z jego możliwościami, wstawiali kształty, po czym zapisywali, kopiowali i przenosili swoje listy na dysku twardym i pendrive.

08 lutego Ucyfrowieni uczestniczyli w drugich zajęciach warsztatowych, podczas których uczyli się wyszukiwać w Internecie interesujące ich informacje za pomocą przeglądarki i wyszukiwarki. Przy pomocy prowadzących założyli swoje skrzynki pocztowe, po czym wysyłali i odbierali wiadomości pomiędzy sobą, uczyli się także załączać do wiadomości załączniki oraz kopiować je z odebranych wiadomości i zapisywać na własnych pendrive’ach. W czasie przerwy celebrowali “tłusty czwartek” smakowitymi pączkami. Na zakończenie zapoznali się z możliwościami drukowania. Każdy Ucyfrowiony otrzymał egzemplarz listy ich adresów e-mail, która została wydrukowana podczas ćwiczenia z drukarką.

Trzecie zajęcia w dniu 19 lutego Uczestnicy zapoznali się z możliwościami jakie daje Internet w planowaniu podróży. W tym celu korzystali z map, wyznaczali trasę, poszukiwali dogodnego dla siebie  noclegu, zwiedzali wirtualnie muzea, które chcieliby odwiedzić w rzeczywistości. Podróże po Łodzi można odbywać wykorzystując komunikację miejską, toteż Ucyfrowieni zapoznali się także z praktycznym wykorzystaniem rozkładu jazdy łódzkiej MPK. Ponadto poznali możliwości You Tube, który umożliwia oglądanie filmów, słuchanie muzyki, ale co ważne można w nim korzystać z  wielu praktycznych poradników. Tłumacz Google to także ciekawe narzędzie używane przez uczestników na tych zajęciach.

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider
Zmiana wielkości liter
Zmiana koloru tła