AktualnościSeniorzySzkoleniaUcyfrowieni

Ucyfrowieni – grupa I na warsztatach

01 lutego 2018 r. spotkali się uczestnicy I grupy warsztatów Ucyfrowieni.

Uczestnikami warsztatów Ucyfrowieni są mieszkańcy województwa łódzkiego z pokolenia 45+ , którzy zgłosili telefonicznie chęć udziału w zajęciach komputerowych odbywających się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Wzorem ubiegłego roku uczestnictwo w warsztatach Ucyfrowieni jest bezpłatne.

Powitał ich Krzysztof Pijanowski – p. o. Dyrektora Departamentu Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego życząc im owocnej nauki w miłej atmosferze.

Podczas pierwszych zajęć uczestnicy uczyli się prawidłowo włączać i wyłączać komputer, posługiwać myszką, zapoznali się z klawiaturą, pisali listy w edytorze tekstu zapoznając się jednocześnie z jego możliwościami, wstawiali kształty, po czym zapisywali, kopiowali i przenosili swoje listy na dysku twardym i pendrive.

08 lutego Ucyfrowieni uczestniczyli w drugich zajęciach warsztatowych, podczas których uczyli się wyszukiwać w Internecie interesujące ich informacje za pomocą przeglądarki i wyszukiwarki. Przy pomocy prowadzących założyli swoje skrzynki pocztowe, po czym wysyłali i odbierali wiadomości pomiędzy sobą, uczyli się także załączać do wiadomości załączniki oraz kopiować je z odebranych wiadomości i zapisywać na własnych pendrive’ach. W czasie przerwy celebrowali „tłusty czwartek” smakowitymi pączkami. Na zakończenie zapoznali się z możliwościami drukowania. Każdy Ucyfrowiony otrzymał egzemplarz listy ich adresów e-mail, która została wydrukowana podczas ćwiczenia z drukarką.

Trzecie zajęcia w dniu 19 lutego Uczestnicy zapoznali się z możliwościami jakie daje Internet w planowaniu podróży. W tym celu korzystali z map, wyznaczali trasę, poszukiwali dogodnego dla siebie  noclegu, zwiedzali wirtualnie muzea, które chcieliby odwiedzić w rzeczywistości. Podróże po Łodzi można odbywać wykorzystując komunikację miejską, toteż Ucyfrowieni zapoznali się także z praktycznym wykorzystaniem rozkładu jazdy łódzkiej MPK. Ponadto poznali możliwości You Tube, który umożliwia oglądanie filmów, słuchanie muzyki, ale co ważne można w nim korzystać z  wielu praktycznych poradników. Tłumacz Google to także ciekawe narzędzie używane przez uczestników na tych zajęciach.

26 lutego 2018 r. był ostatnim dniem warsztatów I grupy. Uczestnicy, jak zazwyczaj, pracowali z dużym zapałem. Pogoda panująca obecnie była przyczynkiem aby aktywnie odwiedzili polskie i zagraniczne portale pogodowe. Tęskniąc za słońcem i ciepłem sprawdzali aktualną pogodę i przyszłe prognozy w Hurgadzie.

Przedstawiciel Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej naszego urzędu ciekawie opowiedział o wykorzystaniu facebook’a i You Tube do promocji województwa. Promuje łódzkie jest doskonałym źródłem informacji dla użytkowników Internetu o wszystkich ciekawych wydarzeniach w regionie.

Druga część warsztatów poświęcona była zakupom przez Internet. W porównywarce cen Ceneo.pl uczestnicy porównywali oferty sprzedaży i wybierali najkorzystniejsze. Tym  razem kupowaliśmy pralkę. Na Allegro kupowane były rośliny a na OLX suknia ślubna, samochody i meble.

Warsztaty zakończone zostały wręczeniem dyplomów uczestnictwa i drobnych upominków. Dyrektor Departamentu Cyfryzacji – Krzysztof Pijanowski, który je wręczał, życzył uczestnikom powodzenia w wykorzystaniu zdobytych umiejętności.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider