Seniorzy

Ucyfrowieni we wrześniu – poziom podstawowy

Wakacje dobiegły końca i nowa grupa Ucyfrowionych zasiadła do ławek. 4 września 2019 roku Pan Michał Konecki – Dyrektor Departamentu Cyfryzacji otworzył kolejny cykl warsztatów z obsługi komputera na poziomie podstawowym.  

Na początku Ucyfrowieni poznali korzyści płynące z przystąpienia do programu pn. „Karta Seniora Województwa Łódzkiego”. Pani Olga Madej z Regionalnego Centrum Pomocy Społecznej udzieliła zebranym wyczerpujących informacji na ten temat, zapraszając do wzięcia udziału w programie, który obejmuje szereg ulg i zniżek dla seniorów.

Po krótkim wstępie przyszedł czas na zabranie się do pracy.  Dla niektórych osób był to pierwszy kontakt z komputerem, dlatego też naukę rozpoczęli od włączenia i obsługi sprzętu. Wykonując proste ćwiczenia (dostępne za darmo w Internecie) nabyli umiejętności posługiwania się myszą komputerową oraz pisania na klawiaturze.

Zadaniem, jakie czekało na Ucyfrowionych w drugiej części zajęć było napisanie listu do bliskiej osoby.  Dzięki temu mieli możliwość utrwalenia zasad pisania na klawiaturze, a także nauczyli się podstawowej edycji tekstu w programie MsWord.

slider
slider
slider
previous arrow
next arrow
Slider
Please follow and like us: