SeniorzySpołeczeństwo InformacyjneSzkolenia

Ucyfrowieni w czerwcu – grupa zaawansowana

Warsztaty z obsługi komputera dla kolejnej grupy, o drugim poziomie zaawansowania, rozpoczęły się dnia 5 czerwca br. Pan Michał Konecki – Dyrektor Departamentu Cyfryzacji powitał zebranych w imieniu Zarządu Województwa Łódzkiego, życząc przyjemnych zajęć oraz efektywnego podnoszenia umiejętności cyfrowych.

Województwo Łódzkie wspiera wszelkie działania mające na celu wspieranie osób starszych i promowanie aktywności społecznej. W tym duchu Regionalne Centrum Pomocy Społecznej prowadzi program pn. „Karta Seniora Województwa Łódzkiego”. Dzięki uprzejmości pracowników RCPS, uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, kto może otrzymać wspomnianą kartę, w jaki sposób prawidłowo wypełnić wniosek oraz jakie niesie ona korzyści.

Po krótkim wstępie Ucyfrowieni włączyli laptopy i przystąpili do pracy. Naukę rozpoczęli od sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania się edytorem tekstów Ms Word.  Czekało na nich kilka zadań, pierwszym było napisanie listu do bliskiej osoby. Kolejnym zaś poznanie zasad poprawnego edytowania tekstu, wstawianie tabel i obrazów z komputera. Uczestnicy ćwiczyli korzystanie ze skrótów klawiaturowych,  ułatwiających obsługę wielu programów.

Ostatnim zadaniem pierwszego dnia warsztatów, było zapisanie dokumentów na pamięciach USB, które Ucyfrowieni otrzymali razem z materiałami szkoleniowymi.

Drugie spotkanie odbyło się w dniu 12 czerwca br. Na wstępie grupa przypomniała sobie materiał z poprzednich zajęć – program Ms Word nie jest już wyzwaniem i uczestnicy bardzo sprawnie się nim posługują.

Tematem głównym zajęć była organizacja zdjęć na komputerze. Ucyfrowieni nauczyli się zgrywać zdjęcia z telefonów na komputery, a także pobierać obrazy z Internetu. Segregowali pobrane fotografie, zmieniali ich nazwy, przenosili do nowo utworzonych folderów, by na koniec skopiować zdjęcia na pamięci zewnętrzne.

Gdy w zdjęciach zapanował ład, uczestnicy poznali możliwości podstawowej obróbki plików graficznych, przy pomocy aplikacji „Zdjęcia”.  Pracowali z przyjemnością – w mgnieniu oka powstawały wesołe podpisy, kartki z życzeniami i ciekawe modyfikacje zdjęć.

 

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
Please follow and like us: