SeniorzySpołeczeństwo InformacyjneSzkoleniaUcyfrowieni

Ucyfrowieni ruszyli w teren! Grupa średnio zaawansowana w Sieradzu

6 marca 2020 roku rozpoczęły się pierwsze warsztaty wyjazdowe w ramach IV edycji projektu pn. „Ucyfrowieni”. Pracownicy Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego pojechali do Sieradza na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uczestników warsztatów powitali Robert Baryła, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego i Michał Konecki, Dyrektor Departamentu Administracji i Społeczeństwa Informacyjnego, życząc przyjemnych zajęć i skutecznego podnoszenia umiejętności cyfrowych.

Kursanci zaczęli pracę z komputerem od poznania programu Ms Word. Napisali krótkie teksty i ćwiczyli ich edycję wykorzystując narzędzia, m.in. zmianę rodzaju, rozmiaru i koloru czcionki, wyrównanie tekstów, ustawienie marginesów, a także dodawanie kształtów, tabel i zdjęć do dokumentów.  Korzystając z opcji autokorekty nauczyli się w prosty i szybki sposób poprawiać błędy pojawiające się w pisowni.

Na zakończenie Ucyfrowieni zapisali dokumenty na pamięciach USB, ucząc się jednocześnie bezpiecznie wysunąć urządzenia z komputerów.

previous arrow
next arrow
Slider