AktualnościSeniorzySzkoleniaUcyfrowieni

Ucyfrowieni korzystają z paczkomatów i odbierają przesyłki (część 1)

Co to jest paczkomat?

Paczkomat jest to systemem skrytek pocztowych, służący do odbierania i nadawania przesyłek o różnych gabarytach. Dostępny jest dla klientów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Paczkomaty  to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza teraz, gdy kontakt z innymi osobami nie jest zalecany. Paczkomaty zazwyczaj zlokalizowane są w łatwo dostępnych miejscach tj. dyskontach, minimarketach, czy stacjach benzynowych. Pełną listę aktualnie działających paczkomatów znajdziesz tutaj: https://inpost.pl/znajdz-paczkomat

Podczas składania zamówienia w sklepie internetowym należy dokonać wyboru, sposobu dostawy. Po kliknięciu na  opcję „paczkomat” pojawi się lista z wszystkimi dostępnymi punktami odbioru. Wskaż adres paczkomatu, który znajduje się najbliżej domu.

Gdy sklep internetowy przekaże paczkę do wysyłki, otrzymasz powiadomienie o jej nadaniu, zarówno e-mailem jak i sms-em. Wiadomość będzie zawierała unikatowy numer. Na stronie www.inpost.pl w oknie wyszukiwarki możesz sprawdzić, gdzie paczka aktualnie się znajduje.

Gdy przesyłka będzie gotowa do odbioru w wybranym paczkomacie, również dostaniesz powiadomienie sms-em i e-mailem.

Jak odebrać paczkę w paczkomacie?

Paczkę w paczkomacie można odebrać na kilka sposobów:

BEZ APLIKACJI InPost Mobile:

  1. Po dostarczeniu paczki do paczkomatu, na wskazany podczas zakupów online adres mailowy zostanie przesłany kod QR oraz cyfrowy kod odbioru. Jeżeli w formularzu dostawy wpisany został również numer telefonu, powiadomienie z kodem QR oraz cyfrowym kodem zostanie przesłane SMS-em.
  2. Jeśli otrzymałeś kody, podejdź do wskazanego paczkomatu. Na ekranie wybierz ODBIERZ PACZKĘ, i postępuj zgodnie z poleceniami. We wskazanym miejscu, na ekranie wpisz swój numer telefonu oraz sześciocyfrowy kod. Możesz też przyłóżyć otrzymany kod QR do czytnika znajdującego się pod ekranem.
  3. Ostatnim krokiem jest wyjęcie paczki z paczkomatu. Po prawidłowym wykonaniu kroku 2, skrytka z Twoją paczką otworzy się. Wyjmij paczkę i zamknij drzwiczki skrzynki. Gotowe!

Pod tym linkiem znajdziesz film z instrukcją odbioru paczki w paczkomacie: https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=7o7WMETLY9I&feature=emb_title

Z APLIKACJĄ InPost Mobile:

Dzięki tej formie odbioru, paczkę możesz odebrać zdalnie, nie dotykając ekranu paczkomatu.

  1. W chwili dostarczenia paczki do paczkomatu, aplikacja wyświetli powiadomienie na Twoim smartfonie.
  2. Podejdź do paczkomatu, w aplikacji na smartfonie wybierz opcję OTWÓRZ SKRZYNKĘ.
  3. Skrytka otworzy się automatycznie. Pamiętaj by po wyjęciu paczki zamknąć drzwiczki. Gotowe 🙂

Pod tym linkiem znajdziesz film instruktażowy, w jaki sposób odebrać paczkę za pomocą aplikacji: https://www.youtube.com/watch?v=eVbn6cU71as&feature=emb_title

Pamiętaj aby zachować wszystkie środki ostrożności! Przed odebraniem paczki załóż rękawiczki jednorazowe i dopiero wtedy uzupełnij wszystkie dane na ekranie paczkomatu.

 

Źródło: https://inpost.pl