AktualnościKompetencje cyfroweSeniorzySzkoleniaUcyfrowieni

Ruszyły warsztaty dla VII grupy Ucyfrowionych

4 października br. rozpoczęły się warsztaty dla siódmej grupy „Ucyfrowionych”. Uczestnicy zostali ciepło powitani przez Krzysztofa Stefaniaka, Zastępcę Dyrektora Departamentu Cyfryzacji, po czym wzięli się z zapałem do pracy.

Dużo uśmiechu wywołały ćwiczenia usprawniające posługiwanie się myszką i klawiaturą. Gry te rozbudziły w Ucyfrowionych nutkę rywalizacji oraz jeszcze większą chęć do zdobywania nowych umiejętności. Poprzez zabawę wprowadzeni zostali w świat Internetu.

Trzeba przyznać jedno, nasza grupa nie bała się serfować po Internecie –  robiła to jeszcze niepewnie, ale przy odrobinie ćwiczeń i uważnym czytaniu ze zrozumieniem, żadna strona nie będzie im straszna.

Zajęcia trwały dalej. Po przerwie grupa poznała obsługę edytora tekstów. Wszyscy uczestnicy napisali listy do bliskich osób, wyedytowali je, dodali obrazki i zapisali na pulpicie.

Na koniec pierwszego dnia warsztatów grupa nauczyła się tworzyć foldery i przenosić pliki z komputera na pamięć zewnętrzną.

Drugie zajęcia VII grupy Ucyfrowionych rozpoczęły się od sprawdzenia umiejętności zdobywanych na poprzednich zajęciach. Jeszcze nie wszystko jest łatwe, ale na pewno zostało “oswojone”. Obserwując uczestników widzimy duże postępy.

Przy wykorzystaniu przeglądarki i wyszukiwarki, poznając przy okazji jakie są pomiędzy nimi różnice, Ucyfrowieni poszukiwali w Internecie różnych informacji.

Po przerwie każdy uczestnik przy pomocy trenerów zakładał własną pocztę elektroniczną. Wykorzystując ją Ucyfrowieni przesyłali do siebie wiadomości i załączniki, które wcześniej pobierali z Internetu. Podczas warsztatów praca okraszona była zabawą.

previous arrow
next arrow
Slider

 

Please follow and like us: