AktualnościKompetencje cyfroweSeniorzyUcyfrowieni

Listopadowi Ucyfrowieni

8 listopada 2018 r. rozpoczęły się zajęcia dla ostatniej grupa Ucyfrowionych w bieżącym roku. Zebranych powitali pan Krzysztof Stefaniak – p.o. z-cy Dyrektora Departamentu Cyfryzacji oraz pan Paweł Nowak – p.o. Naczelnika Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego Departamentu Cyfryzacji, życząc wszystkim owocnej pracy i sukcesów w podnoszeniu umiejętności cyfrowych.

Tak jak na początku wszystkich poprzednich warsztatów uczestnicy ćwiczyli koordynację “ręka – oko” oraz umiejętność korzystania z klawiatury, przy wykorzystaniu programów dla dzieci, więc przy nauce było sporo zabawy.

W następnej części zajęć Ucyfrowieni formatowali w edytorze tekstu napisane przez siebie listy, w tym także nauczyli się wstawiać elementy graficzne do dokumentu WORD.

Ostatnim zadaniem było zapisanie listów na pendrive’ach, które otrzymali wraz z materiałami dydaktycznymi.

Tydzień później, 15 listopada, grupa spotkała się na drugich zajęciach. Na początku Ucyfrowieni przypomnieli sobie, jak nagrać pliki na pendrive oraz jak bezpiecznie wysunąć urządzenia z komputera. Później przyszedł czas na organizację i porządkowanie dokumentów. Uczestnicy tworzyli foldery, przenosili do nich swoje listy, kopiowali pliki i usuwali niepotrzebne pisma.

Po przerwie Ucyfrowieni zaczęli zgłębiać tajniki Internetu. Poznali różnice pomiędzy przeglądarką, a wyszukiwarką.
W ramach ćwiczenia przeszukiwali strony internetowe, m.in. sprawdzali prognozę pogody, oglądali zdjęcia, a także tłumaczyli teksty w Google Tłumacz.

Na zakończenie drugiego dnia warsztatów grupa zapoznała się z aplikacją Google – YouTube. Każdy Ucyfrowiony już wie, że oprócz ulubionej muzyki i filmów znajdzie na YouTube również poradniki, instrukcje obsługi, a nawet programy kulinarne.

previous arrow
next arrow
Slider
Please follow and like us: