AktualnościcyberbezpieczeństwoKompetencje cyfrowe

Kolejna konferencja z cyklu „CyberBezpieczni” dla JST już za nami

20 września 2018 r., w sali kinowej ŁDK odbyła się kolejna konferencja z cyklu „CyberBezpieczni” zorganizowana przez Wydział Społeczeństwa Informacyjnego Departamentu Cyfryzacji UMWŁ. Tematem przewodnim konferencji była „Cyberprzestrzeń – bezpieczeństwo w administracji publicznej”.

Uczestnicy konferencji – pracownicy jednostek samorządu terytorialnego z województwa łódzkiego mieli okazję zapoznać się z najczęściej występującymi zagrożeniami bezpieczeństwa teleinformatycznego. Prezentacje przedstawicieli Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego S.A., Komendy Głównej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pokazały nie tylko najczęściej występujące zagrożenia, stosowane socjotechniki, ale także podstawowe metody ich unikania.

Przedstawiciel Departamentu Cyfryzacji UMWŁ zmierzył się z zagadnieniem cyber – zagrożeń w codziennej pracy jednostki samorządu terytorialnego, a Instytut Kościuszki zapoznał uczestników konferencji z technologią blockchain i możliwymi następstwami jej coraz szerszego wykorzystywania. Zainteresowanie uczestników potwierdziły liczne pytania do prelegentów i ożywiona dyskusja.

Na zakończenie konferencji uczestnicy obejrzeli film dokumentalny Laury Poitras pt. „Citizenfour”, poświęcony głośnej sprawie Edwarda Snowdena.

 

Dziękujemy prelegentom i uczestnikom za udział w konferencji.

Do zobaczenia za rok.

 

2018-09-cyber-konf_msuchan (109)
2018-09-cyber-konf_msuchan (88)
2018-09-cyber-konf_msuchan (62)
2018-09-cyber-konf_msuchan (51)
2018-09-cyber-konf_msuchan (34)
2018-09-cyber-konf_msuchan (77)
previous arrow
next arrow