AktualnościProjekty własne SWŁUcyfrowieni

III grupa Ucyfrowionych

Kwietniowa grupa „Ucyfrowionych” rozpoczęła zajęcia.

5 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia nowej grupy „Ucyfrowionych”. Otworzył je Krzysztof Pijanowski – p.o. Dyrektora Departamentu Cyfryzacji. Ucyfrowieni zapoznali się z podstawami budowy komputera, opanowywali układ klawiatury, obsługę myszki, pisali listy. Uczestnicy już nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.

Pisanie listów z życzeniami świątecznymi i ich wysyłanie pocztą elektroniczną, przeglądanie ciekawych stron internetowych, a także podstawy zapisywania plików i ich drukowanie były tematami zajęć odbywających się w dniu 12 kwietnia.

Zajęcia w dniu 20 kwietnia dotyczyły podróżowania i rozrywki w Internecie. Na koniec spotkania przeszliśmy do łódzkiego „przesiadkowa” gdzie nauczyliśmy się korzystać z biletomatu.

Ostatnie zajęcia – 26 kwietnia poświęcone były ciekawym i użytecznym stronom internetowym. Odbyliśmy sentymentalną podróż do czasów PRL oglądając stare pocztówki przedstawiające Łódź i słuchając melodii z tamtych lat. Na koniec spotkania Krzysztof Pijanowski, Dyrektor Departamentu Cyfryzacji rozdał uczestnikom dyplomy i gadżety województwa łódzkiego.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider