I grupa „Ucyfrowionych” brała udział w zajęciach w lutym 2017 r.
2 lutego odbyły się pierwsze zajęcia w ramach naszego projektu. 10 osób gotowych podnieść swoje cyfrowe umiejętności z wielkim zainteresowaniem chłonęło wiedzę nt. obsługi myszki i klawiatury czy edytora tekstów. Złe sieciuchy zostały zamknięte w klatce, a uczestnicy na parę minut w serwerowni Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego gdzie mogli podziwiać serwery i tajemnicze pomieszczenia w podziemiach urzędu. Spotkanie otworzyła Jolanta Zięba-Gzik – członek Zarządu WŁ wraz z Krzysztofem Pijanowskim, Dyrektorem Departamentu Cyfryzacji UMWŁ i Pawłem Nowakiem – Naczelnikiem Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego. Zajęcia były prowadzone przez Marię Kucińską i Małgorzatę Nobis-Niewiadomską, pracowników Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego Departamentu Cyfryzacji.
8 lutego przejrzeliśmy prawie cały Internet:) Oglądaliśmy strukturę strony internetowej. Tworzyliśmy maile i przesyłaliśmy je sobie wzajemnie. Ćwiczyliśmy drukowanie i oglądaliśmy duże urządzenie wielofunkcyjne służące nie tylko do drukowania czy kopiowania, ale także do skanowania. Uczestnicy zgodnie uznali, że wiele nowego się nauczyli.
15 lutego miały miejsce zajęcia z podstawowych funkcjonalności jednej z najpopularniejszych wyszukiwarek. Wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa, oglądaliśmy mapy, szukaliśmy połączeń kolejowych, rezerwowaliśmy nocleg. Część zajęć poświęciliśmy na oglądanie profili województwa łódzkiego w popularnych serwisach społecznościowych. Ciekawie opowiedziała o nich Małgorzata Wójcik-Juręczyk, zajmująca się ePromocją w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Na koniec zajęć zwiedziliśmy salę Sejmiku, w której odbywają się sesje Sejmiku WŁ i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
21 lutego odbyły się ostatnie zajęcia w pierwszej grupie „Ucyfrowionych”. Wzięli w nim udział uczestnicy projektu oraz niektórzy pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Powodem udziału większej grupy osób była wizyta pracowników NFZ – Joanny Kwiatkowskiej i Pawła Kluski, którzy z wielkim zaangażowaniem przybliżali Zintegrowany Informator Pacjenta i zakładali konta wszystkim przybyłym na warsztaty. Ponadto, zapoznaliśmy się z podstawowymi funkcjami Facebooka oraz możliwościami robienia zakupów w Internecie. Na koniec spotkania Dyrektor Departamentu Cyfryzacji – Krzysztof Pijanowski wręczył dyplomy uczestnictwa i pogratulował zdobytych umiejętności.