AktualnościProjekty własne SWŁUcyfrowieni

II grupa Ucyfrowionych

W miesiącu marcu kolejna grupa rozpoczęła zajęcia w ramach projektu „Ucyfrowieni”.

Jak włączyć komputer, co to jest myszka i touchpad, gdzie na klawiaturze jest literka „s” oraz jak napisać list do przyjaciela – na te i inne pytania odpowiadaliśmy w trakcie pierwszych zajęć kolejnej grupy „Ucyfrowionych”. Spotkanie otworzyli Jolanta Zięba-Gzik – Członek Zarządu WŁ oraz Paweł Nowak – Naczelnik Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego.

Na kolejnych już zajęciach w ramach projektu, uczyliśmy się przegrywać zdjęcia z aparatu fotograficznego lub smartfona na pendrive, wysyłaliśmy wiadomości drogą elektroniczną, a także odbyliśmy niezapomnianą wizytę do serwerowni.

Za nami zajęcia poświęcone funkcjonalnościom google. Podróżowaliśmy palcem po mapach google, sprawdzaliśmy rozkład jazdy pociągów, a nawet kupowaliśmy bilet komunikacji miejskiej w biletomacie. Prezentacje nt. roweru miejskiego oraz ciekawych portali województwa i nie tylko, przedstawili: Maria Frakowska z Departamentu Cyfryzacji oraz Piotr Miśkiewicz z Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej.

Zakładanie konta ZIP, nauka drukowania i kopiowania, wirtualne muzea czy rezerwacja biletu do kina i teatru to tematy ostatnich zajęć w ramach II grupy „Ucyfrowionych”. Zajęcia były udane. Uczestnicy wyrazili chęć kontynuacji warsztatów.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider