Ułatwienia dostępu

Menu Zamknij

Dzień Bezpiecznego Internetu. Łódzkie 2022

Rozwój społeczeństwa informacyjnego to nie tylko rozrost sieci internetowej czy wykorzystywanie nowych technologii w życiu człowieka. Jest to również szereg nieznanych dotąd wyzwań i zagrożeń, które w wielu przypadkach, ze względu na swój cybernetyczny wymiar, mogą wydawać się mało realne. Tymczasem stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników sieci, w szczególności osób nieletnich, które często, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństw, stają się ofiarami oraz sprawcami cyberpatologii. Technologie informacyjno-komunikacyjne są nieodłącznym elementem życia młodego człowieka, dlatego tak ważne jest uświadamianie nt. zagrożeń z jakimi mogą się spotkać.

Mając na uwadze powyższe Województwo Łódzkie już po raz czwarty włącza się w ogólnoświatową inicjatywę Dzień Bezpiecznego Internetu, w ramach której organizowana jest konferencja dla dzieci i młodzieży z udziałem specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa.
Wydarzenie odbędzie się 10 lutego 2022 r. w godz. 9-12.

Adresatami wydarzenia są dzieci i młodzież ze szkół województwa łódzkiego w wieku 13+ wraz z opiekunami.
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią spotykamy się online. Wydarzenie jest bezpłatne.
Podczas tegorocznego „DBI. Łódzkie 2022” poruszymy tematy związane z bezpieczeństwem w sieci, cyberprzestępczością, jak również przedstawimy ciekawy wykład wraz z aspektami praktycznymi dot. m.in. naszych danych jakie zbierają np. aplikacje na telefon i wiele więcej.

Dla najbardziej aktywnych uczestników wydarzenia przewidziano nagrodę w postaci biletów na spektakl pt. „Kruk z Tower” w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Bilety otrzymają uczniowie (klasa) wraz z opiekunem. Premiera spektaklu miała miejsce 14/01/2022 r. Z uwagi na przekazywane treści spektakl jest adresowany dla widzów powyżej 16 lat.

Opis spektaklu poniżej:
Nastoletni Kostia po śmierci ojca żyje w konflikcie z matką. Wolny czas spędza przed komputerem, pała nienawiścią do świata i rodziny. Matka zaniepokojona jego stanem postanawia przeprowadzić niecodzienny eksperyment. Tworząc fałszywe konto na Facebooku, nawiązuje z synem kontakt, którego nie doświadcza w rzeczywistości. Wirtualna relacja pomiędzy Toffi a Krukiem z Tower przeradza się w szczerą rozmowę samotnych osób tęskniących za normalnością. Jednak czy ryzykowna gra, którą podejmuje matka, aby odzyskać syna, ma szansę przerodzić się w prawdziwą więź?
ZAPOWIEDŹ: https://www.youtube.com/watch?v=hrMyJeOP390

Działajmy razem!