AktualnościInAirQProjekty własne SWŁ

Nowe wyzwania – jakość powietrza

Data publikacji:

W dniach 25-27 września 2016r. w Budapeszcie spotkali się przedstawiciele 5 krajów, które podjęły się działań na rzecz poprawienia jakości powietrza w szkołach. Projekt InAirQ jest projektem transgranicznym współfinansowanym przez UE w ramach Programu Interreg Europa Środkowa.

W projekt zaangażowanych jest 9 partnerów z 5 krajów Unii Europejskiej tj. Hungarian National Public Health Center, jako Partner Wiodący; Municipality of Várpalota (Węgry); Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera; Województwo Łódzkie (Polska); Slovenian National Institute of Public Health; Primary School Karla Destovnika-Kajuha (Słowenia); Czech National Institute of Public Health (Czechy); SiTI – Higher Institute on Territorial Systems for Innovation; School Foundation (Włochy).

Okres trwania projektu przewiduje się na 36 miesięcy, licząc od lipca 2016 r. Całkowita wartość projektu to blisko 2.000.000,00 EUR, z czego 85% stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostała kwota będzie współfinansowana przez partnerów projektu.

Spotkanie w Budapeszcie było pierwszym, jeszcze roboczym spotkaniem InAirQ. Kolejne spotkania to będą konferencje naukowe w poszczególnych krajach partnerskich. Najbliższe odbędzie się w lutym 2017 r. w Lubljanie.

Zadania związane z projektem InAirQ – Ponadnarodowe Działania Dostosowawcze na rzecz Zintegrowanego Zarządzania Jakością Powietrza w Pomieszczeniach Zamkniętych – zostały powierzone Wydziałowi Społeczeństwa Informacyjnego.