AktualnościProjekty własne SWŁUcyfrowieni

IV grupa Ucyfrowionych

Kolejna grupa Ucyfrowionych rozpoczęła zajęcia komputerowe. Pisanie na klawiaturze, posługiwanie się myszką i touchpadem niedługo nie będą już stanowiły dla nich problemu. Warsztaty tradycyjnie otworzył Krzysztof Pijanowski – p.o. Dyrektora Departamentu Cyfryzacji.

Uczestnicy w trakcie zajęć poznają podstawowe zasady obsługi komputera, zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Uwzględniając oczekiwania poprzednich grup uczestników warsztatów, od grupy czwartej w programie uwzględniony został również moduł fotografii cyfrowej. W ramach tego modułu uczestnicy poznają sposoby przenoszenia zdjęć z aparatu cyfrowego czy smartfona na komputer oraz podstawy edycji i korekty graficznej zdjęć w oparciu o narzędzia „open source”.

W ciągu 4 zajęć grupa uczestników poznawała zasady korzystania z komunikacji elektronicznej, pisania listów on-line, przeglądania ciekawych i przydatnych stron internetowych. Spotkania zakończyły się 31 maja rozdaniem dyplomów uczestnictwa i drobnych gadżetów województwa łódzkiego. Wszyscy zostali zaproszeni na konferencję, która już 12 czerwca w ŁDK.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider