Nowe technologie zmieniają nasz świat w błyskawicznym tempie, wpływają one na sposób komunikowania, dostęp oraz przepływ informacji, możliwość podejmowania twórczych aktywności, realizacji nowych idei i projektów edukacyjnych. Pozytywna rola Internetu jest niezaprzeczalna, ale jednocześnie należy mieć na uwadze, że Internet to także realne zagrożenia. Jak możemy się przed nimi ochronić? Jakie zachowania wykazują młodzi ludzie w sieci? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na najbliższej konferencji.
Konferencja odbędzie się w dniu 9 października 2019 r. w Łódzkim Domu Kultury, przy ulicy Traugutta 18 w Łodzi. Adresatami wydarzenia są przede wszystkim nauczyciele, pedagodzy szkolni, pracownicy bibliotek i inni przedstawiciele sektora edukacji.
Tegoroczna konferencja jest kontynuacją wydarzeń z cyklu „CyberBezpieczni”. Podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie interesujących tematów. Dobór zagadnień w tegorocznej edycji dostosowany został do Państwa preferencji, wyrażonych w ankiecie ex post, po ubiegłorocznej konferencji.
Wśród prelegentów wystąpią:
- Michał Brykowski, Wydział ds. Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi
- Aleksandra Gil, AGPOINT Laboratorium Wyobraźni,
- Artur Piechocki z kancelarii APLAW,
- Barbara Michalska, Fundacja Kreatywnych Rozwiązań EDUKABE,
- Justyna Dywańska, Fundacja Panoptykon
Patronatem honorowym konferencję objęli: Minister Edukacji Narodowej, Łódzki Kurator Oświaty, Minister Cyfryzacji oraz Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.
Zapisy na konferencję odbywają się wyłącznie elektronicznie pod adresem:
https://elodzkie.pl/wydarzenia/konferencja-cyberbezpieczni-wyzwania-dla-pracownikow-oswiaty
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4.10.2019 r.
Liczba miejsc jest ograniczona – o zakwalifikowaniu do udziału w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.
W imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego – Grzegorza Schreibera, Departament Cyfryzacji UMWŁ serdecznie zaprasza konferencję.