Menu Zamknij

5 Konferencja „CyberBezpieczni – bezpieczeństwo w administracji samorządowej”

Cyberbezpieczeństwo jest szczególnie istotne dla instytucji społecznych. Medycyna, bankowość, administracja publiczna i komunikacja to obszary, w których zagrożenia sieciowe niosą za sobą poważne konsekwencje. Jeden cyberatak może doprowadzić do chaosu, a w przypadku zhackowania placówki medycznej nawet do zagrożenia życia.
Użytkownicy indywidualni coraz częściej padają ofiarami wyłudzeń danych, które wykorzystywane są później np. do kradzieży środków z kont bankowych. Na coraz bardziej wyrafinowane formy phishingu potrafią złapać się nawet zwykle ostrożni i świadomi użytkownicy.

Nowe technologie zmieniają nasz świat w błyskawicznym tempie, wpływają one na sposób komunikowania, dostęp oraz przepływ informacji, możliwość podejmowania twórczych aktywności, realizacji nowych idei i projektów IT. Pozytywna rola Internetu jest niezaprzeczalna, ale jednocześnie należy mieć na uwadze, że Internet to także realne zagrożenia. Jak możemy się przed nimi ochronić? Na co zwrócić uwagę? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na najbliższej konferencji.

Departament Administracji i Społeczeństwa Informacyjnego UMWŁ serdecznie zaprasza na kolejną edycję konferencji pt. „CyberBezpieczni – bezpieczeństwo w administracji samorządowej”.
Konferencja odbędzie się online w dniu 14 grudnia 2022 roku w godz. 9-14.

*Indywidualny link do spotkania online zostanie przesłany na adres mailowy wskazany w formularzu rejestracyjnym, najpóźniej na dzień przed wydarzeniem.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego, w tym również pracowników jednostek podległych Samorządowi Województwa Łódzkiego. Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Podczas tegorocznej konferencji poruszone zostaną m.in. następujące tematy:
• taktyki i techniki stosowane w cyberatakach,
• podstawy budowania cyberbezpieczeństwa w jst,
• administracja samorządowa – współpraca w zakresie cyberbezpieczeństwa państwa (rola i obowiązki jednostek samorządowych w kontekście ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa),
• podstawy budowania cyberbezpieczeństwa w jst,
• wyzwania i zagrożenia związane z bezpieczeństwem w organizacji,
• tożsamość cyfrowa a bezpieczeństwo informacji,
• dezinformacja,
• kompetencje cyfrowe.

Aby zapoznać się z Agendą należy kliknąć w obrazek

Zapisy na konferencję odbywają się wyłącznie elektronicznie pod adresem:
https://elodzkie.pl/ankiety/konferencja-cyberbezpieczni-bezpieczenstwo-w-administracji-samorzadowej-5-edycja
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 12.12.2022 r.


Serdecznie zapraszamy.