AktualnościSeniorzyUcyfrowieni

Ucyfrowieni – grupa II zdobywa umiejętności komputerowe

08 marca 2018 r. powitana została przez panią Jolantę Ziębę – Gzik – Członka Zarządu Województwa Łódzkiego oraz pana Krzysztofa Pijanowskiego p. o. Dyrektora Departamentu Cyfryzacji II grupa Ucyfrowionych. Wszystkim paniom biorącym udział w zajęciach złożone zostały serdeczne życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Uczestnicy wzięli się ostro do pracy, której pozytywne efekty widać było pod koniec zajęć. Podobały się im proste zabawy poprawiające umiejętność posługiwania się myszką i klawiaturą.

Po przerwie korzystając z edytora tekstu zapoznali się z jego możliwościami. Samodzielnie napisane teksty zapisywali i kopiowali na pendrive. Dla większości zebranych była to pierwsza przygoda z edytorem.

Drugie zajęcia Ucyfrowionych w dniu 15.03.2018 r. skoncentrowane były na obsłudze poczty elektronicznej. Uczestnicy samodzielnie, jedynie przy niewielkiej pomocy prowadzących, założyli swoje poczty elektroniczne, po czym prowadzili pomiędzy sobą ożywioną korespondencję. Przy tej okazji rozwijali jednocześnie umiejętność pisania przy wykorzystaniu klawiatury, w tym używania dużych i polskich liter. Logowanie i wylogowanie z poczty nastręcza Im coraz mniej trudności.

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider
Please follow and like us: