AktualnościSeniorzyUcyfrowieni

Ucyfrowieni – grupa II zdobywa umiejętności komputerowe

08 marca 2018 r. powitana została przez panią Jolantę Ziębę – Gzik – Członka Zarządu Województwa Łódzkiego oraz pana Krzysztofa Pijanowskiego p. o. Dyrektora Departamentu Cyfryzacji II grupa Ucyfrowionych. Wszystkim paniom biorącym udział w zajęciach złożone zostały serdeczne życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Uczestnicy wzięli się ostro do pracy, której pozytywne efekty widać było pod koniec zajęć. Podobały się im proste zabawy poprawiające umiejętność posługiwania się myszką i klawiaturą.

Po przerwie korzystając z edytora tekstu zapoznali się z jego możliwościami. Samodzielnie napisane teksty zapisywali i kopiowali na pendrive. Dla większości zebranych była to pierwsza przygoda z edytorem.

Drugie zajęcia Ucyfrowionych w dniu 15.03.2018 r. skoncentrowane były na obsłudze poczty elektronicznej. Uczestnicy samodzielnie, jedynie przy niewielkiej pomocy prowadzących, założyli swoje poczty elektroniczne, po czym prowadzili pomiędzy sobą ożywioną korespondencję. Przy tej okazji rozwijali jednocześnie umiejętność pisania przy wykorzystaniu klawiatury, w tym używania dużych i polskich liter. Logowanie i wylogowanie z poczty nastręcza Im coraz mniej trudności.

22.03.2018 r. na kolejnym spotkaniu zrobiło się  wiosennie. Korzystając z YouTube uczestnicy oglądali filmy, słuchali muzyki, przeglądali interesujące ich poradniki. Poznali oni także aplikację “Tłumacz” i przy tej okazji zajrzeli na www.duolingo.com. Dzięki pracownikowi Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej poznali m. in. możliwości Facebook’a, na którym można dowiedzieć co, gdzie, kiedy się dzieje i to nie tylko w naszym województwie. Wiosna to dobra pora na planowanie letnich podróży przy wykorzystaniu map i portalu kayak.pl. Zaplanowaliśmy więc 5-dniową wycieczkę do Rzymu. Odbyliśmy także skromniejsze podróże po Łodzi wykorzystując do tego stronę www.mpk.lodz.pl. Nie wiadomo kiedy i już była 13.00.

29.03.2018 r. – dzień ostatnich zajęć II grupy Ucyfrowionych. Zapachniało świętami,  chociaż aura nie do końca koresponduje z Wielkanocą. Cóż, pogoda nie jest dobra i nie jest zła, ona po prostu jest.

Początek zajęć wypełniły informacje nt. działań podejmowanych na rzecz seniorów przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej przekazane przez pracownika Wydziału ds. Pomocy i Integracji Społecznej Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Po przedstawionej prezentacji uczestnicy mieli jeszcze kilka pytań, na które otrzymali obszerne odpowiedzi.

W dalszej części zajęć wszyscy skupili się na zakupach. Ucyfrowieni wybierali pożądane artykuły, sprawdzali ceny i oferty w porównywarce cen ceneo.pl. Korzystając z allegro.pl i olx.pl poznali możliwości i udogodnienia przy zakupach internetowych.

Na zakończenie warsztatów p. Jolanta Zięba -Gzik – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego  wraz z p. Krzysztofem Pijanowskim – Dyrektorem Departamentu Cyfryzacji wręczyli Ucyfrowionym dyplomy i drobne upominki życząc im kontynuowania przygody z komputerem oraz zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Pożegnanie z II grupą było bardzo serdeczne.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
Please follow and like us: