AktualnościSeniorzyUcyfrowieni

III GRUPA WARSZTATÓW UCYFROWIENI

05 kwietnia 2018 r. kolejna, trzecią grupę Ucyfrowionych powitał pan Paweł Nowak – p.o. Naczelnik Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego Departamentu Cyfryzacji życząc owocnej pracy.

Podczas pierwszych zajęć Ucyfrowieni rozwijali umiejętności posługiwania się myszką i sprawnego korzystania z klawiatury. Czas do przerwy minął na nauce połączonej z dobrą zabawą.

Kolejnym zadaniem uczestników było napisanie listu, który posłużył do zapoznania się z możliwościami edytora tekstu. Utworzone przez nich pliki zostały potem zapisane, po czym kopiowane, wycinane, przenoszone i wklejane w różne lokalizacje, a ostatecznie zapisane na pendrive’ach, które Ucyfrowieni otrzymali wraz z materiałami dydaktycznymi.

12 kwietnia br. rozpoczął się dla Ucyfrowionych od zapoznania się z różnicami pomiędzy przeglądarką i wyszukiwarką.

Drugie zajęcia mocno rozgrzały uczestników. Założona przez nich poczta była pełna wzajemnie przesyłanych wiadomości i załączników. Ucyfrowionych cieszą postępy jakie robią podczas warsztatów, więc pracują z entuzjazmem.

Trzecie zajęcia w dniu 20 kwietnia 2018 r. rozpoczął pracownik Departamentu Promocji  i Współpracy Zagranicznej od przedstawienia uczestnikom warsztatów sposobów wykorzystania mediów społecznościowych, m. in. do interaktywnej komunikacji z mieszkańcami regionu.

W dalszej części zajęć Ucyfrowieni uczyli się korzystać z aplikacji Google oraz z darmowej platformy do nauki języków obcych.

I kolejny sukces: Ucyfrowieni samodzielnie przenoszą zdjęcia z aparatu fotograficznego do pamięci USB.

26 kwietnia odbyły się ostatnie warsztaty III grupy Ucyfrowieni. Zakupy internetowe, dalekie podróże i wirtualne zwiedzanie muzeum, to główne zajęcia, którymi zajmowali się uczestnicy.

Porównywali Oni ceny i korzystali z platform zakupowych zapoznając się z ich funkcjonalnościami podczas podjętych prób dokonywania zakupów. Nikt nic nie kupił, ale w przyszłości….. Ucyfrowieni już wiedzą jak to się robi!

Korzystając z mapy Ucyfrowieni odbyli podróż na wyspy Kanaryjskie i do Paryża, gdzie wirtualnie zwiedzili muzeum Luwr.

Zajęcia zakończył pan Krzysztof Stefaniak p. o.  Zastępcy Dyrektora Departamentu Cyfryzacji życząc kontynuacji przygody z komputerem i wręczając wszystkim uczestnikom dyplomy i drobne upominki. Wszyscy chętnie ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Duże wrażenie wywarła na Ucyfrowionych serwerownia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, po której oprowadził zebranych pan Krzysztof Stefaniak.

Czas się pożegnać z III grupą Ucyfrowionych, ale nie żegnamy się na długo. Przez udział w projekcie włączyli się w społeczność Ucyfrowionych. 17 maja 2018 roku spotkamy się na konferencji pn. “Łódzkie promuje Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego z Ucyfrowionymi”.

 

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
Please follow and like us: