Społeczeństwo InformacyjneSzkolenia

Ucyfrowieni – grupa podstawowa w maju

W dniu 8 maja br. Pan Robert Baryła – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego otworzył kolejny cykl warsztatów z obsługi komputera dla osób chcących podnieść swoje umiejętności cyfrowe.

Przed przystąpieniem do właściwej części zajęć, uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z informacjami na temat „Karty Seniora Województwa Łódzkiego”. Wyczerpujących instrukcji o tym, w jaki sposób wziąć udział w programie, udzieliła Pani Olga Madej z Regionalnego Centrum Pomocy Społecznej w Łodzi.

Po krótkim wstępie Ucyfrowieni wzięli się z entuzjazmem do pracy. Naukę rozpoczęli od włączenia komputerów i poznania właściwej obsługi sprzętu. Dzięki ćwiczeniom interaktywnym nabywali umiejętności posługiwania się myszą i klawiaturą, doskonale się przy tym bawiąc.

Uczestnicy pracowali z dużym zapałem, chcąc się jak najwięcej dowiedzieć. Ostatnim zadaniem, jakie czekało na nich w pierwszym dniu zajęć, było napisanie listu do bliskiej osoby i nauka podstawowej edycji tekstu w programie Ms Word.

Drugie zajęcia, w dniu 15 maja br. uczestnicy rozpoczęli od porządkowania zasobów komputera i swoich dysków USB. Dowiedzieli się, że miejscem do przechowywania plików jest folder – wirtualny segregator. Ćwiczenia Ucyfrowionych polegały na nauce tworzenia folderów, zmianie ich nazwy oraz przenoszeniu do folderów zdjęć, poprzez kopiowanie i wycinanie.

To nie był jednak koniec pracy, po przerwie grupa zaczęła zgłębiać tajniki Internetu, poznając różnice pomiędzy przeglądarką, a wyszukiwarką. Uczestnicy serfowali po stronach internetowych, w poszukiwaniu interesujących ich informacji.

Pod koniec spotkania przyszedł czas na założenie elektronicznej skrzynki pocztowej. Wszyscy samodzielnie dokonali rejestracji do darmowego konta e-mail, zalogowali się do swoich skrzynek i zaczęli przesyłać do siebie e-maile.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
Please follow and like us: